Питання стандартизації, сертифікації, класифікації або категоризації об'єктів туристичної інфраструктури лишаються недостатньо зрозумілими і часто не доступними для підприємців. У той же час, туризм і гостинність поєднують низку унікальних характеристик, що відрізняють цю індустрію від інших індустрій послуг, і це визначає особливу роль поняття «якість» у процессі створення та реалізації туристичних послуг:
• у туризмі завжди є лише одна спроба вразити гостя, оскільки туристичну послугу виробляють та споживають одночасно. У туроператора, готелю або цілої дестинації немає часу на виправлення помилок, важливо робити все досконало з першого разу;
• туристичні послуги мають багато символічних та нематеріальних компонентів. Сприйняття одного і того ж самого продукту буде різним, так як залежить від особистого досвіду та очікувань кожного туриста;
• туристичний продукт багатогранний та складається з багатьох ланок – окремих послуг. Кожна ланка має значення і може змінити враження від всього продукту та навіть цілої дестинації.
Питання якості та стандартизації часто асоціюються зі складними та нудними процесами і додатковим навантаженням на персонал. Але ми в Національнії туристичнії організації України ставимось до якості ширше, ніж як до технічно обґрунтованої ефективності і конкурентоспроможної переваги.
Ми сприймаємо якість як етичний вибір. Відповідальність і бажання все робити добре, з повагою до людей і навколишнього середовища — це питання бізнес-етики. Саме в цій точці об'єднуються такі поняття, як якість, сталість, соціальна відповідальність, доступність і чесна торгівля.
Якості без етики не існує!
Технічний комітет стандартизації №169 "Туризм та послуги сфери туризму" у складі національного державного органу стандартизації УкрНДНЦ.
Увага! Наразі надається доступ тільки до скорочених версій ДСТУ.
Повні версії стануть доступні у 2022 році на офіційному сайті УкрНДНЦ
Built with Mobirise
Web Page Designer Software