Питання стандартизації, сертифікації, класифікації або категоризації об'єктів туристичної інфраструктури лишаються недостатньо зрозумілими і часто не доступними для підприємців. У той же час, туризм і гостинність поєднують низку унікальних характеристик, що відрізняють цю індустрію від інших індустрій послуг, і це визначає особливу роль поняття «якість» у процессі створення та реалізації туристичних послуг:

•          у туризмі завжди є лише одна спроба вразити гостя, оскільки туристичну послугу виробляють та споживають одночасно. У туроператора, готелю або цілої дестинації немає часу на виправлення помилок, важливо робити все досконало з першого разу;
•          туристичні послуги мають багато символічних та нематеріальних компонентів. Сприйняття одного і того ж самого продукту буде різним, так як залежить від особистого досвіду та очікувань кожного туриста;
•          туристичний продукт багатогранний та складається з багатьох ланок – окремих послуг. Кожна ланка має значення і може змінити враження від всього продукту та навіть цілої дестинації.

Питання якості та стандартизації часто асоціюються зі складними та нудними процесами і додатковим навантаженням на персонал. Але ми в Національнії туристичнії організації України ставимось до якості ширше, ніж як до технічно обґрунтованої ефективності і конкурентоспроможної переваги.

Ми  сприймаємо якість як етичний вибір. Відповідальність і бажання все робити добре, з повагою до людей і навколишнього середовища — це питання бізнес-етики. Саме в цій точці об'єднуються такі поняття, як якість, сталість, соціальна відповідальність, доступність і чесна торгівля.

Якості без етики не існує!


Технічний комітет 169

Технічний комітет стандартизації №169 "Туризм та послуги сфери туризму" у складі національного державного органу стандартизації УкрНДНЦ.

Державні стандарти України що були розроблені ТК169 за підтримки НТОУ

Національна туристична організація України у співпраці з Національним органом стандартизації УкрНДНЦ і технічними комітетами ТК118 і ТК169 займається розробкою національних стандартів (ДСТУ) в сфері туризму, а також гармонізацією міжнародних стандартів ISO та EN для прийняття на національному рівні шляхом перекладу.

НТОУ консолідує фахівців сектору, експертів, незалежні міжнародні та національні органи сертифікації для організації повного циклу впровадження стандартів в практичну діяльність суб’єктів по всьому ланцюгу туристичного продукту: Навчання >>> Консалтинг >>> Імплементація >>> Аудит >>> Сертифікація >>> Технічний нагляд

Увага! Наразі надається доступ тільки до скорочених версій ДСТУ.
Повні версії стануть доступні у 2022 році на офіційному сайті УкрНДНЦ


Методичні рекомендації  Національної туристичної організації України з організації і надання туристичних послуг 

Методичні рекомендації підготовлено і впроваджено Національною туристичною організацією України з метою підвищення якості туристичних послуг в Україні, досягнення впорядкованості у роботі суб’єктів туристичної діяльності, зокрема шляхом їх класифікації. Методичні рекомендації рекомендовані для добровільного застосування усіма зацікавленими підприємствами, організаціями та фізичними особами-підприємцями.

Методичні рекомендації є неофіційним перекладом міжнародних стандартів, у випадку неоднозначного тлумачення вимог цих документів рекомендується використовувати відповідні міжнародні стандарти ISO та EN.

Для отримання повних версій методичних рекомендацій надсилайте нам запит через наступну форму:
Корисні документи з якості в туризмі

Контакти:
___________________________

01030 Київ, Рейтарська 19-Б
phone#1: +38 050 391 39 39
phone#2: +38 067 100 80 70
email: info@ntoukraine.org

Made with ‌

Mobirise